Studenckie Koło Naukowe Fizjologii i Patofizjologii

Studenckie Koło Naukowe Fizjologii i Patofizjologii działa na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu od stycznia 2017 r. pod opieką:

dr hab. Agnieszki Zembroń-Łacny, prof. UZ; a.zembron-lacny@wlnz.uz.zgora.pl

  • przewodniczący: Piotr Politański student kierunku lekarskiego; p.politanski@gmail.com
  • wiceprzewodnicząca: Magdalena Stężewska studentka kierunku lekarskiego
  • sekretarz: Agata Stężewska studentka kierunku lekarskiego

Zapraszamy do współpracy studentów Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu po ukończeniu drugiego roku studiów. Studenci biorą udział w pracy eksperymentalnej zespołu badawczego Katedry Fizjologii Stosowanej i Klinicznej, spotkaniach naukowych, warsztatach oraz kongresach towarzystw naukowych.

W ramach SKN Fizjologii i Patofizjologii prowadzone są badania związane z komórkowymi i molekularnymi mechanizmami starzenia się mięśni szkieletowych i starzeniem immunologicznym, rolą neurotrofin i mediatorów reakcji zapalnej w regeneracji tkanki mózgowej i mięśniowej oraz proteomiką nowotworów.

  • Informacje o spotkaniach organizacyjnych i naukowych będą zamieszczane na stronie internetowej Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu.
  • Zapisy do SKN Fizjologii i Patofizjologii przyjmuje przewodniczący Piotr Politański.
  • Do dyspozycji członków SKN Fizjologii i Patofizjologii są laboratoria w budynku A-6.

Aktualności

I Medyczny Meeting Naukowy Konferencja Studencka Zielona Góra 24 października 2019

https://medyczny-meeting.webnode.com

Komunikat konferencji

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego po raz kolejny organizuje zbiórkę krwi.

Każdy kto weźmie w niej udział otrzyma o Pani Marszałek pomidory. Oczywiście oprócz pomidorów będzie też klasyczny pakiet regeneracyjny (tzw. ekwiwalent kaloryczny), czyli czekolady i słodki napój. Do tej pory, podczas zbiorek Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa „wzbogaciło” się od  2015 r. o prawie 300 litrów krwi! Jednak z uwagi na szybko „topniejące” zapasy w banku krwi organizowana jest kolejna akcja.  

Czerwony krwiobus stanie na parkingu przy urzędzie marszałkowskim w środę,  24 lipca w godz. od 9.00 do 14.00. Na krwiodawców czekać będzie także wakacyjna strefa relaksu.

Pamiętajmy - dzień przed oddaniem krwi warto jest się dobrze nawodnić, a w dniu badania obowiązkowo należy zjeść śniadanie!


Studenci lekarskiego; praktyki wakacyjne na Krecie

"W ramach umowy partnerskiej województwa lubuskiego z Kretą dwoje studentów medycyny Uniwersytetu Zielonogórskiego - Olga Grodzka i Piotr Wośkowiak - przebywa obecnie na praktykach na wyspie (...)"

http://lubuskie.pl/news/25684/27/Studenckie-praktyki-na-Krecie/Uprawnienia do prowadzenia studiów drugiego stopnia na kierunku “pielęgniarstwo”

Prof. Marcin Zaniew znalazł się wśród autorów jednego z najbardziej prestiżowych czasopism naukowych Nature Genetics i American Journal of Human Genetics

http://www.infoserwis.uz.zgora.pl/index.php?sukces-prof-marcina-zaniewa-z-katedry-pediatrii-wydziau-lekarskiego-i-nauk-o-zdrowiu-uz


Laur Naukowca 2019

23 maja 2019 r. w na uroczystej Gali Laur Naukowca przyznano statuetki kołom naukowym i organizacjom studenckim w 9 kategoriach. 

Wśród uhonorowanych znaleźli się studenci kierunku lekarskiego, którzy zwyciężyli w kategorii:

 

Przedsiębiorcze Koło Naukowe - IFMSA Poland Oddział Zielona Góra

Innowacyjny Projekt Roku – Koło Naukowe Medycyny Kosmicznej

 

Gratulujemy!

previous | next | page 1/17

Kalendarz wydarzeń

18
09.2019
06:00

Genetyka Kliniczna Nowotworów Szczecin 2019

19
09.2019
08:00

Kurs histerektomia laparoskopowa, Laparoskopia w uroginekologii

25
09.2019
11:00

XXI Polish Conference on Biocybernetics and Biomedical Engineering

14
11.2019
08:00

Kurs całkowita i nadpochwowa histerektomia laparoskopowa