STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE „SALUS”

Opiekunowie koła:

dr n. o zdr. Jolanta Chmielowiec, j.chmielowiec@wlnz.uz.zgora.pl

Przewodniczący koła:

Beata Dudek, sknsalus@onet.pl

Adres korespondencyjny:

   SKN „SALUS” przy Zakładzie Zdrowia Publicznego
   Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu UZ
   ul. Energetyków 2
   65-729 Zielona Góra

Studenckie Koło Naukowe „SALUS” przy Zakładzie Zdrowia Publicznego Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego powstało w listopadzie 2016 roku. Wstępując do koła naukowego otwierasz sobie możliwości wyróżnienia się na tle rówieśników, a przy tym utrwalenia wiedzy w dziedzinach, które w toku studiów Cię szczególnie zainteresowały. Same studia to nie wszystko i im wcześniej to zauważysz, tym lepiej dla Ciebie, bo im więcej dasz z siebie innym, tym większa będzie Twoja satysfakcja.

Celem działalność koła:

  1. Organizowanie spotkań z praktykami w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

  2. Udział w studenckich i innych konferencjach naukowych.

  3. Organizowanie posiedzeń naukowych, konferencji i sympozjów i konferencji związanymi merytorycznie z zagadnieniami zdrowia publicznego i pielęgniarstwa.

  4. Współpracę z innymi kołami naukowymi.

  5. Rozwijanie i pogłębianie wśród studentów zainteresowań w dziedzinie opieki medycznej oraz problematyką zdrowia, choroby i jakości życia pacjentów

  6. Możliwość realizowania własnych projektów badawczych pomoc w rozpowszechnianiu i publikowaniu osiągnięć naukowych członków Koła

  7. Promocja Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu UZ, a także działania na rzecz popularyzacji nauk o zdrowiu na terenie całej Polski

Aktualności

I Medyczny Meeting Naukowy Konferencja Studencka Zielona Góra 24 października 2019

https://medyczny-meeting.webnode.com

Komunikat konferencji

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego po raz kolejny organizuje zbiórkę krwi.

Każdy kto weźmie w niej udział otrzyma o Pani Marszałek pomidory. Oczywiście oprócz pomidorów będzie też klasyczny pakiet regeneracyjny (tzw. ekwiwalent kaloryczny), czyli czekolady i słodki napój. Do tej pory, podczas zbiorek Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa „wzbogaciło” się od  2015 r. o prawie 300 litrów krwi! Jednak z uwagi na szybko „topniejące” zapasy w banku krwi organizowana jest kolejna akcja.  

Czerwony krwiobus stanie na parkingu przy urzędzie marszałkowskim w środę,  24 lipca w godz. od 9.00 do 14.00. Na krwiodawców czekać będzie także wakacyjna strefa relaksu.

Pamiętajmy - dzień przed oddaniem krwi warto jest się dobrze nawodnić, a w dniu badania obowiązkowo należy zjeść śniadanie!


Studenci lekarskiego; praktyki wakacyjne na Krecie

"W ramach umowy partnerskiej województwa lubuskiego z Kretą dwoje studentów medycyny Uniwersytetu Zielonogórskiego - Olga Grodzka i Piotr Wośkowiak - przebywa obecnie na praktykach na wyspie (...)"

http://lubuskie.pl/news/25684/27/Studenckie-praktyki-na-Krecie/Uprawnienia do prowadzenia studiów drugiego stopnia na kierunku “pielęgniarstwo”

Prof. Marcin Zaniew znalazł się wśród autorów jednego z najbardziej prestiżowych czasopism naukowych Nature Genetics i American Journal of Human Genetics

http://www.infoserwis.uz.zgora.pl/index.php?sukces-prof-marcina-zaniewa-z-katedry-pediatrii-wydziau-lekarskiego-i-nauk-o-zdrowiu-uz


Laur Naukowca 2019

23 maja 2019 r. w na uroczystej Gali Laur Naukowca przyznano statuetki kołom naukowym i organizacjom studenckim w 9 kategoriach. 

Wśród uhonorowanych znaleźli się studenci kierunku lekarskiego, którzy zwyciężyli w kategorii:

 

Przedsiębiorcze Koło Naukowe - IFMSA Poland Oddział Zielona Góra

Innowacyjny Projekt Roku – Koło Naukowe Medycyny Kosmicznej

 

Gratulujemy!

previous | next | page 1/17

Kalendarz wydarzeń

18
09.2019
06:00

Genetyka Kliniczna Nowotworów Szczecin 2019

19
09.2019
08:00

Kurs histerektomia laparoskopowa, Laparoskopia w uroginekologii

25
09.2019
11:00

XXI Polish Conference on Biocybernetics and Biomedical Engineering

14
11.2019
08:00

Kurs całkowita i nadpochwowa histerektomia laparoskopowa