Organizacje Studenckie

Studenckie Koła Naukowe

SKN Biomechaników Sportu; dr Andrzej Mroczkowski, a.mroczkowski@wlnz.uz.zgora.pl

SKN Chirurgii Ogólnej; dr hab. n. med. Dawid Murawa, d.murawa@wlnz.uz.zgora.pl

SKN Fizjologii i Patofizjologii; dr hab. Agnieszka Zembroń-Łacny, prof. UZ, a.zembron-lacny@wlnz.uz.zgora.pl

SKN Genetyki Klinicznej; dr hab. n. med. Tomasz Huzarski, prof. UZ, t.huzarski@wlnz.uz.zgora.pl

SKN Medycyny Kosmicznej; dr hab. Agnieszka Ziółkowska, prof.UZ, a.ziolkowska@wlnz.uz.zgora.pl

SKN Kardiologii; lek. med. Tomasz Zemleduch, t.zemleduch@wlnz.uz.zgora.pl

SKN Medycyny Ratunkowej; dr n med. Sybilla Brzozowska-Mańkowska, s.brzozowska-mankowska@wlnz.uz.zgora.pl

SKN Medycyny Sportowej; mgr Barbara Morawin, b.morawin@wlnz.uz.zgora.pl

SKN Mikrobiologii Lekarskiej; dr Sylwia Andrzejczak-Grządko, s.andrzejczak-grzadko@wnb.uz.zgora.pl

SKN Motoryki Sportowej; dr Mateusz Rynkiewicz, m.rynkiewicz@wlnz.uz.zgora.pl

SKN Neurochirurgii; dr n. med. Piotr Defort, p.defort@wlnz.uz.zgora.pl

SKN Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu; lek. med. Dawid Kawka, kontakt@dawidkawka.pl

SKN Profilaktyki i Promocji Zdrowia; „36,6”; dr n. med. Joanna Hoffman-Aulich, j.hoffmann-aulich@wlnz.uz.zgora.pl

SKN Radiologii; dr n. med. Wojciech Wierzchołowski, w.wierzcholowski@wlnz.uz.zgora.pl

SKN Salus; dr Jolanta Chmielowiec, j.chmielowiec@wlnz.uz.zgora.pl

SKN Stanów Nagłych; lek. med. Szymon Michniewicz, s.michniewicz@wlnz.uz.zgora.pl

Oddział-Zielona Góra Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland

budynek F, pok. 206
ul. Zyty 28
65-046 Zielona Góra

ifmsazg@gmail.com
http://ifmsa.pl/
http://peersupport.ifmsa.pl/zielona_gora

Parlament Studencki Uniwersytetu Zielonogórskiego

DS. Rzepicha, pok. 19
ul. Podgórna 50B
65-245 Zielona Góra

Tel.:+48 603 747 486

ps@org.uz.zgora.pl
www.samorzad.uz.zgora.pl

Aktualności

I Medyczny Meeting Naukowy Konferencja Studencka Zielona Góra 24 października 2019

https://medyczny-meeting.webnode.com

Komunikat konferencji

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego po raz kolejny organizuje zbiórkę krwi.

Każdy kto weźmie w niej udział otrzyma o Pani Marszałek pomidory. Oczywiście oprócz pomidorów będzie też klasyczny pakiet regeneracyjny (tzw. ekwiwalent kaloryczny), czyli czekolady i słodki napój. Do tej pory, podczas zbiorek Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa „wzbogaciło” się od  2015 r. o prawie 300 litrów krwi! Jednak z uwagi na szybko „topniejące” zapasy w banku krwi organizowana jest kolejna akcja.  

Czerwony krwiobus stanie na parkingu przy urzędzie marszałkowskim w środę,  24 lipca w godz. od 9.00 do 14.00. Na krwiodawców czekać będzie także wakacyjna strefa relaksu.

Pamiętajmy - dzień przed oddaniem krwi warto jest się dobrze nawodnić, a w dniu badania obowiązkowo należy zjeść śniadanie!


Studenci lekarskiego; praktyki wakacyjne na Krecie

"W ramach umowy partnerskiej województwa lubuskiego z Kretą dwoje studentów medycyny Uniwersytetu Zielonogórskiego - Olga Grodzka i Piotr Wośkowiak - przebywa obecnie na praktykach na wyspie (...)"

http://lubuskie.pl/news/25684/27/Studenckie-praktyki-na-Krecie/



Uprawnienia do prowadzenia studiów drugiego stopnia na kierunku “pielęgniarstwo”

Prof. Marcin Zaniew znalazł się wśród autorów jednego z najbardziej prestiżowych czasopism naukowych Nature Genetics i American Journal of Human Genetics

http://www.infoserwis.uz.zgora.pl/index.php?sukces-prof-marcina-zaniewa-z-katedry-pediatrii-wydziau-lekarskiego-i-nauk-o-zdrowiu-uz


Laur Naukowca 2019

23 maja 2019 r. w na uroczystej Gali Laur Naukowca przyznano statuetki kołom naukowym i organizacjom studenckim w 9 kategoriach. 

Wśród uhonorowanych znaleźli się studenci kierunku lekarskiego, którzy zwyciężyli w kategorii:

 

Przedsiębiorcze Koło Naukowe - IFMSA Poland Oddział Zielona Góra

Innowacyjny Projekt Roku – Koło Naukowe Medycyny Kosmicznej

 

Gratulujemy!

previous | next | page 1/17

Kalendarz wydarzeń

18
09.2019
06:00

Genetyka Kliniczna Nowotworów Szczecin 2019

19
09.2019
08:00

Kurs histerektomia laparoskopowa, Laparoskopia w uroginekologii

25
09.2019
11:00

XXI Polish Conference on Biocybernetics and Biomedical Engineering

14
11.2019
08:00

Kurs całkowita i nadpochwowa histerektomia laparoskopowa