Organizacje Studenckie

Studenckie Koła Naukowe

SKN Biomechaników Sportu; dr Andrzej Mroczkowski a.mroczkowski@wlnz.uz.zgora.pl

SKN Chirurgii Ogólnej; dr hab. n. med. Dawid Murawa d.murawa@wlnz.uz.zgora.pl

SKN Fizjologii i Patofizjologii; dr hab. Agnieszka Zembroń-Łacny, prof. UZ a.zembron-lacny@wlnz.uz.zgora.pl

SKN Genetyki Klinicznej; dr n. med. Tomasz Huzarski t.huzarski@wlnz.uz.zgora.pl

SKN Genetyki Klinicznej; lek. med. Tomasz Zemleduch, t.zemleduch@wlnz.uz.zgora.pl

SKN Medycyny Kosmicznej; dr hab. Agnieszka Ziółkowska, prof.UZ, a.ziolkowska@wlnz.uz.zgora.pl

SKN Medycyny Kardiologii; lek. med. Tomasz Zemleduch, t.zemleduch@wlnz.uz.zgora.pl

SKN Medycyny Ratunkowej; dr n med. Sybilla Brzozowska-Mańkowska s.brzozowska-mankowska@wlnz.uz.zgora.pl

SKN Medycyny Sportowej; mgr Barbara Morawin b.morawin@wlnz.uz.zgora.pl

SKN Mikrobiologii Lekarskiej; dr Sylwia Andrzejczak-Grządko s.andrzejczak-grzadko@wnb.uz.zgora.pl

SKN Motoryki Sportowej; dr Mateusz Rynkiewicz m.rynkiewicz@wlnz.uz.zgora.pl

SKN Neurochirurgii; dr Piotr Defort p.defort@wlnz.uz.zgora.pl

SKN Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu; lek. med. Dawid Kawka kontakt@dawidkawka.pl

SKN Profilaktyki i Promocji Zdrowia; „36,6”; dr Joanna Hoffman-Aulich j.hoffmann-aulich@wlnz.uz.zgora.pl

SKN Radiologii; dr n. med. Wojciech Wierzchołowski w.wierzcholowski@wlnz.uz.zgora.pl

SKN Salus; dr Jolanta Chmielowiec j.chmielowiec@wlnz.uz.zgora.pl

SKN Stanów Nagłych; lek. med. Szymon Michniewicz s.michniewicz@wlnz.uz.zgora.pl

Oddział-Zielona Góra Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland

budynek F, pok. 206
ul. Zyty 28
65-046 Zielona Góra

ifmsazg@gmail.com
http://ifmsa.pl/
http://peersupport.ifmsa.pl/zielona_gora

Parlament Studencki Uniwersytetu Zielonogórskiego

DS. Rzepicha, pok. 19
ul. Podgórna 50B
65-245 Zielona Góra

Tel.:+48 603 747 486

ps@org.uz.zgora.pl
www.samorzad.uz.zgora.pl

Aktualności

Super talenty w medycynie; zgłoś kandydata do konkursu

W chirurgii nie da się pewnych rzeczy robić młotkiem i śrubokrętem; wywiad z dr hab. Dawidem Murawą, prof. UZ

Wywiad


Dr hab. Dawid Murawa, prof. UZ; Profesjonalna opieka na Klinicznym Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej

XIII Forum Organizacji Pacjentów Warszawa 11-12 luty 2019

Szanowni Państwo,

w dniu 11-12 lutego br. z okazji Światowego Dnia Chorego odbyło się w Warszawie XIII Forum Organizacji Pacjentów. Organizatorem wydarzenia był Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej http://www.prawapacjenta.eu/ powołany w 2004 roku przez dr Arkadiusza Nowaka – wykładowcę Katedry Humanizacji i Seksuologii Medycyny Uniwersytetu Zielonogórskiego. Sesję plenarną "System ochrony zdrowia oparty na wartościach" poprowadził Piotr Bromber - dyrektor Lubuskiego Oddziału NFZ. W panelu wzięli udział: prof. Łukasz Szumowski Minister Zdrowia, dr Adam Niedzielski Wiceprezes Narodowego Funduszu Zdrowia, prof. Paweł Łuków z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Jakub Gierczyński z Uczelni Łazarskiego oraz Ewa Borek z Fundacji My Pacjenci. Podczas debaty padły niezwykle istotne słowa potwierdzające słuszność rozwijanej na Wydziale koncepcji humanizacji procesu leczenia „ważne są pieniądze i wyszkolony personel, ale bez prawidłowych relacji międzyludzkich i elementarnej ludzkiej życzliwości, system ochrony zdrowia nie będzie działać prawidłowo ... terapia nie przyniesie oczekiwanych efektów”. Więcej o XIII Forum Organizacji Pacjentów można znaleźć na stronie Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej http://www.ippez.pl/xiii-forum-organizacji-pacjentow/


HARMONOGRAM EGZAMINÓW W SESJI ZIMOWEJ 2018-2019

Harmonogram egzaminów w sesji zimowej 2018/2019

Na mocy rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego powołano zespół ds. Monitorowania wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki

http://konstytucjadlanauki.gov.pl/zespol-ds-monitorowania-wdrazania-reformy-nauki-i-szkolnictwa-wyzszego-powolany


Projekt Wieloprofilowe Centrum Symulacji Medycznej uzyskał finansowanie w ramach konkursu POWR.05.03.00-00-0002/18 Departamentu Funduszy Europejskich i e-Zdrowie Ministerstwa Zdrowia

Załącznik

http://www.zachod.pl/agnieszka-zeromska/

Wywiad z prof. Dawidem Murawą “Implanty piersi a ryzyko chłoniaka?”

Artykuł


Inauguracja działalności Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej dla Pielęgniarstwa

Wykorzystanie technik symulacji medycznej to niewyobrażalny postęp technologiczny w procesie kształcenia na kierunkach medycznych. Pozwala na doskonalenie zajęć praktycznych i lepsze przygotowanie studentów pielęgniarstwa do wejścia na oddziały kliniczne i do jednostek opieki specjalistycznej. Techniki symulacji medycznej uwzględniają także kwestie relacji pielęgniarka – pacjent, które są głównym nurtem koncepcji humanizacji procesu leczenia rozwijanej na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu. Po dwóch latach starań, Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej dla Pielęgniarstwa oficjalnie otwiera swoje drzwi dla pierwszych gości i studentów. Wśród przybyłych byli: Józefa Szczurek-Żelazko Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Weronika Rosenberger przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Zielonej Górze, Marta Powchowicz przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Gorzowie Wlkp., Tomasz Wróblewski dyrektor Departamentu Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego oraz Piotr Bromber dyrektor lubuskiego NFZ.



http://zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/7,35182,24391356,rewolucja-technologiczna-na-uz-studenci-pielegniarstwa-beda.html

Wywiad z prof. Maciejem Banachem “Restrykcyjne diety mogą zrujnować zdrowie”

https://polskiobserwator.de/zdrowie_/uwazaj-restrykcyjne-diety-moga-zrujnowac-zdrowie/

previous | next | page 1/16

Kalendarz wydarzeń

24
03.2019
10:45

Festiwal Życia

11
04.2019
08:00

Kurs histerektomia laparoskopowa

17
04.2019
12:00

Posiedzenie Rady Wydziału

09
05.2019
15:00

Dietetyka – wyzwania w 2019 roku

22
05.2019
12:00

Posiedzenie Rady Wydziału

24
05.2019
08:00

Konferencja Szkoleniowo-Naukowa Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Hotel ForRest

26
06.2019
12:00

Posiedzenie Rady Wydziału

18
07.2019
12:00

Posiedzenie Rady Wydziału

19
09.2019
08:00

Kurs histerektomia laparoskopowa, Laparoskopia w uroginekologii

25
09.2019
11:00

XXI Polish Conference on Biocybernetics and Biomedical Engineering

14
11.2019
08:00

Kurs całkowita i nadpochwowa histerektomia laparoskopowa