Aktualności

3. OGÓLNOPOLSKI KONGRES KÓŁ NAUKOWYCH - IKONA 2019

15, 16 i 17 listopada w Warszawie zostanie zorganizowane doroczny kongres liderów ruchu naukowego. Głównym miejscem spotka będzie budynek ASP przy Wybrzeżu Kościuszkowskim 37.

Najważniejszymi tematami tegorocznej IKONY będą:

  • ŹRÓDŁA POZYSKIWANIA FUNDUSZY NA DZIAłALNOŚĆ KÓŁ NAUKOWYCH,
  • BUDOWANIE ROZPOZNAWALNOŚCI KOŁA NAUKOWEGO W INTERNECIE,
  • NAGRYWANIE FILMÓW O DZIAŁALNOŚCI KÓŁ NAUKOWYCH.

W trakcie kongresu przewidziano między innymi:

  • oficjalną inaugurację telewizji adresowanej do kół naukowych,
  • finały konkursu na najlepsze projekty naukowe w aż 11 kategoriach,
  • szkolenia z zakresu pozyskiwania sponsorów, budowania marki organizacji, pracy z kamerą, efektywnego wykorzystywania mediów społecznościowych, wystąpień publicznych i wiele innych.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej oraz innych instytucji wspierających najzdolniejszych studentów i doktorantów. Prowadzącymi warsztaty i spotkania będą miedzy innymi: prof. Jerzy Bralczyk (językoznawca, autor kilkunastu książek o języku polskim), dr Tomasz Rożek (twórca programu „Sonda2” i kanału „Nauka. To lubię”), Karol Wójcicki (popularyzator astronomii i organizator wypraw), Kamil Wyszkowski (Dyrektor Generalny UN Global Compact w Polsce) oraz twórcy skutecznych kampanii społecznych i reklamowych.

Rezerwacji miejsc na kongresie można dokonywać poprzez stronę: http://ikona.edu.pl

Decyduje kolejność zgłoszeń!

White Coat Party

Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego, IFMSA-Poland Oddział Zielona Góra oraz Parlament Studencki Uniwersytetu Zielonogórskiego zapraszają na kolejną edycję imprezy wydziałowej White Coat Party!   

Gwarantujemy świetną zabawę i okazję do poznania nowych ludzi.


POMORSKO-MAZOWIECKA Konferencja Alergologiczna

http://klr.szczecin.pl/wp-content/uploads/2019/10/Konferencja2019.pdf

XIV KONFERENCJA NA TEMAT TRANSPLANTACJI I KRWIODAWSTWA


Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego po raz kolejny organizuje zbiórkę krwi.

Każdy kto weźmie w niej udział otrzyma o Pani Marszałek pomidory. Oczywiście oprócz pomidorów będzie też klasyczny pakiet regeneracyjny (tzw. ekwiwalent kaloryczny), czyli czekolady i słodki napój. Do tej pory, podczas zbiorek Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa „wzbogaciło” się od  2015 r. o prawie 300 litrów krwi! Jednak z uwagi na szybko „topniejące” zapasy w banku krwi organizowana jest kolejna akcja.  

Czerwony krwiobus stanie na parkingu przy urzędzie marszałkowskim w środę,  24 lipca w godz. od 9.00 do 14.00. Na krwiodawców czekać będzie także wakacyjna strefa relaksu.

Pamiętajmy - dzień przed oddaniem krwi warto jest się dobrze nawodnić, a w dniu badania obowiązkowo należy zjeść śniadanie!

Studenci lekarskiego; praktyki wakacyjne na Krecie

"W ramach umowy partnerskiej województwa lubuskiego z Kretą dwoje studentów medycyny Uniwersytetu Zielonogórskiego - Olga Grodzka i Piotr Wośkowiak - przebywa obecnie na praktykach na wyspie (...)"

http://lubuskie.pl/news/25684/27/Studenckie-praktyki-na-Krecie/Uprawnienia do prowadzenia studiów drugiego stopnia na kierunku “pielęgniarstwo”

previous | next | page 1/18

Kalendarz wydarzeń

14
11.2019
08:00

Kurs całkowita i nadpochwowa histerektomia laparoskopowa